Z dění studia

Jógové období podzim-zima 2017 – kursy od 7.9. do 21.12. 2017, provozujeme jógu v Písku opět na novém místě. Některá naše stanoviště se sice stále mění, ale o to je jóga živější a více smělá, také ji pozná více lidí a nakonec každý si může najít to své. S kursovným jste opět získali výhody k jógování, pokud jste zapsáni do některého jógového kursu získali jste především pravidelnost, osobní přístup, ale i nižší cenu a automatickou rezervaci místa. V lednu 2018 Jógou k sobě otevře druhé pololetí kursů 2017/2018, hlásit se můžete i předem! V Písku to bude už pátý rok jógové sezóny. Momentálně jsou všechny kursy obsazeny, až na pár míst která průběžně navštěvují občasní jógující.
Volná místa v kursech lze navštívit i jednotlivě, rezervace on-line.

Nejčerstvější nabídka je na polední lekci v Praze, každý pátek od 6.10. na Praze 1:

Yoga vyniasa polední mindfullness v Lotusu

Yoga vyniasa polední

Loňské akce:Těhotenská jóga v Písku

Gravid jóga v Písku

Jóga pro těhotné v Písku

Dětská jóga ve více podobách – dívky 6-9 let, teen 10-13 let

Silhouette child's yoga
ZDE ceník předplatného i jednotlivých vstupů na lekce – rok 2017.

Své dotazy pište na jogou-k-sobe@seznam.cz
nebo mě kontaktujte telefonicky 604 966 459.

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Z minulosti studia a jeho aktivit:
Jógování v roce 2015 bylo na místě, které je skutečnou oázou klidu,

rozloučili jsme se s tímto místem v harmonii, lásce a v míru.
Na všechny přihlášené jsme se těšili vždy srdečně a proto nás někdy malinko zamrzelo, když jste nerespektovali pravidla včasného odhlašování z lekcí nebo neporozuměli systému návštěv na permanentky (předplatné).
Jinak si nemůžeme stěžovat vůbec na nic 🙂 Bylo nám s Váma báječně!
*** Srdečně jen to nejmilejší v roce 2016 přeje celý Váš tým Jógou k sobě.***

Informace vždy aktuálně také na face-booku www.facebook.com/jogujKsobe.

IMG_3398
Zde trocha vzpomínek z nedávno historie
jógového studia na Alšově nám.:
Párová jóga s VilmouPárová jóga v Písku, 1.května 2015 uvedly
Ema (majitelka studia) s Vilmou (občasný lektor)

Yogi PránaYogi Prána – i aktuálně aktivní host studia

Joga s Moni_Pisek-brezen-kveten_2015
Monika, písecká rodačka, ve studiu lektorka hatha jógy

Děkuji srdečně všem, kteří se zúčastnili kursů, workshopů a komunitního jógování.

18.-20. listopadu 2016 – PŘÍPRAVA na Vánoce a Advent s jógou
O mytologii Vánoc a jejich významu z pohledu duchovní práce, očistné techniky ad. jógové techniky pro vyčištětní smyslů a naladění duše na ducha Vánoc.

únor, březen 2016 – JÓGOVÁ TERAPIE – cyklus I.-IV.
Ve čtyřech blocích jsme se podívali na stěžejní partie jógujícího adepta. Na krk a hrudník, na ramena, lokty a zápěstí, také na bederní páteř a na klouby kyčlí, kolen a kotníků. Účastníci mohli klást osobní otázky, praktikovali jsme ásány, na kterých si každý mohl vyzkoušet a dozvědět se o svých partiích více. Přínosný čas s jógovou terapií, i účastníci jej hodnotili pozitivně, bylo to již podruhé v Písku, v tento čas s lektorkou Emou Rybářovou.

17. října 2015 – BENEFIČNÍ JÓGA pro o.s. Švagr s Happy go Lucky
S Táňou Vomáčkovou jógujeme pro děti z DD v Písku. Povídáme si s nima o životě a přáních, které mají. Napovídáme jim, jak si splnit své sny. Příjemné setkání pro všechny.

18.-19. července 2015 – WORKSHOP DANCE YOGY ad. jógových technik
Letní tanečně laděný workshop dance yogy, jógalates, jemné – jin jógy, vinyasa yogy ad. také relaxačních technik. Pro ladnost pohybu a krásu dynamiky asán se zkušenou mezinárodně certifikovanou tanečnicí a lektorkou vinyása, dance a jin jógy Simi Lawal-Solarin.

květen 2015 – YOGA MINDFULLNESS – cyklus lekcí
Emou vedené lekce proběhly, jako seznámení s technikami mindfullness v joze. Setkání proběhlo ve čtyřech lekcích, zaměřených na dech, pohyb a smysly zrak a chuť. Účastníci odcházeli krásně vymeditovaní!

3.května – RITUÁL OSLAVY MÍSTA
Ženské kruhy započaly svoji historii jedinečnou oslavou místa našeho jógového studia. Byl to krásný zážitek v kruhu společně naladěných a sdílení ochotných žen. Naladění se na prostor v nás i kolem nás, uvnitřnění se a meditace, zaposlouchání se do hlasu naší vnitřní ženy, rituál oslavy energie tohoto místa. Díky Kateřině Literákové, certifikované lektorce ženských kruhů za srdečnost i profesionální vedení.

1.května – PÁROVÁ JÓGA
Veselé i milé setkání na prvního máje, kdy nikdo nemůže zůstat sám. Párové ásány jsou výzvou, překvapením i zábavou, rozcvička v kruhu, která protáhne i ty neprotažené jedince. Milá atmosféra s básněmi Anety Zemanové a Ireny Kubicové, Victora Huga ad. Byli jsme spolu rádi a na závěr jsme vytvořili společně krásnou barevnou mandalu, plnou květů, síly přírody a lásky. Hlubokou meditací vše úspěšně uzavřeno, těšíme se na podobný hluboký zážitek i přístí rok. Díky za spolupráci Vilmě Tritové.

25.dubna – DETOXIKAČNÍ TECHNIKY
Yogi Prána se stal už pravidelným hostem ve studiu. Vnáší do něj svoji čerstvost, odhodlanost a opravdovou oddanost józe. Je opakovaně našim milým hostem. Detoxikačními technikami provedl zájemce naprosto vyčerpávajícím způsobem. Měli možnost se dozvědět o pozadí většiny jógových technik a některé také prakticky vyzkoušet.
Další chystaný seminář na téma meditační a relaxační techniky proběhne na podzim 2015.

21.února 2015 – SOMATICKÁ JÓGA I.
Cesta do hlubin našeho těla se somatickou jógou začala u dechu, rytmu, u přirozenosti. Zkoumali jsme, jak držení těla vyjadřuje to, co cítíme. Zaměřili jsme se na nohy a pánev, 1.a 2. čakru a daly jsme je do souvislosti s psychikou. Věnovali jsme se záklonům, otevření hrudníku, ale i srdce. Petra Plašilová studuje Svastha jógovou terapii a je též terapeutkou Body terapie. Více o níc na www.somayoga.cz.

30.listopadu 2014 – JÓGOVÁNÍ VE TMĚ,
beseda s jógovým učitelem Pránanandou (R.Y.T.) a trochu netradiční praxe jógy pouze při svíčkách na téma:
Bojíte se vyskočit z matrixu?
Prastarý tibetský rituál Yangtik, neboli terapie tmou, nebo zkrátka „pobyt ve tmě“. Týden, nebo i několik týdnů, budete v naprosté tmě. Sami. V úplném tichu. Jedno jídlo denně vám předají tak, aby tma nebyla narušena. Proč to všechno? A proč dobrovolně?

3.-7.srpna 2014 – LETNÍ WORKSHOP z cyklu Čas to změnit,
téma: S jógou BEZ STRESU

Každý den intenzivní jógování s důrazem na detaily v provedení ásán a na hloubku dechu probouzí naše vědomí … o sobě i o prostoru kolem nás. Mantry v duchu Svastha jógové terapie uvolňující mysl a na závěr každého z pěti večerů hluboká jógová relaxace.
Navíc dostatečný prostor pro otázky a informace. Další workshop z cyklu je připravován na léto 2015 – téma: DECH, jako životní síla v asánách.

12. dubna 2014 SVOBODA KYČLÍM – jógový workshop
V kyčlích, největších kloubech v těle, máme uloženy veškeré negativní emoce, které se týkají vztahů. Ztuhlost i hypermobilita mohou přinést řadu potíží. Co je fyziologický rozsah pohybu, jak jsou naše kyčle důležité pro držení těla a hlavně práci v jednotlivých ásanách, jak kyčelní kloub uvolňovat a naopak jak zpevnit, co je příliš rozvolněné?
…to vše jste se mohli dozvědět na jógovo-masážním workshopu s lektorkou Petrou Handlovou!

28. listopadu 2013 KOMUNITNÍ JÓGA pro děti i rodiče – jógové HRY
účast byla hojnější než se dalo předpokládat. I tak to může být, když každý slíbí, že přijde možná…. A nakonec Vás bylo víc, než se dá zpočítat na prstech dvou rukou. Měla jsem radost, s Vašimi dětmi i s Vámi bylo báječně, rozpustile, hravě – jógově i živě.

9. listopadu 2013 JÓGA SRDCEM a TLAKOVÁ MASÁŽ hlav a šíje
s lektorkou Petrou Handlovou (www.jogujeme.cz)
… nejen ti, kdo si dopřáli podzimní ladění v rytmu vyniása jógy mohou
navštívit fotogalerii. Najdete tam fotografie z workshopu, který se moc povedl a všem zúčastněným vymaloval úsměv na tváři. Navíc si odnesli poznání, že co nemožné se může zdát, stává se skutečností.